TRAGEDIA NA DRODZE. NIE ŻYJE PIESZY

Reklama

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło 4 sierpnia 2018 roku na drodze DK1 w miejscowości Brodowe.

– Do zdarzenia doszło około godziny 22.00. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący dostawczym mercedesem jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego potrącił pieszego przechodzącego przez drogę. Ze względu na obrażenia 36 -letni pieszy, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego zmarł na miejscu – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Zgodnie z decyzją prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. 44 – letni kierujący mercedesem to mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Mężczyzna ten był trzeźwy. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny kryminalistyczne, zabezpieczyli pojazd, ustalali świadków wypadku.

– Przypominamy o zasadności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe – mówi Aneta Wlazłowska.

Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

– Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym, pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej zdrowie i życie – podkreśla A.Wlazłowska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD