ZA NAMI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BREAK DANCE

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko już po raz szósty zorganizowali Ogólnopolski Turniej Tańca Break Dance Ersko City B-Boy Jam. Do udziału w tanecznych zmaganiach zgłosiło się 27 zawodników.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach, pierwsza 2 vs.2 to rywalizacja przeznaczona dla starszych zawodników, tu wystąpiło 12 drużyn m. in. z Radomska, Zabrza, Warszawy, Skarżyska Kamiennej, Tych, Katowic, Łodzi, Raciborza, a nawet z Barcelony. Zwycięzcą w tej kategorii została ekipa „Loverrriors” z Warszawy. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Dropsy Squad” z Radomska, natomiast trzecie wywalczyła ekipa „Trubiters” ze Skarżyska Kamiennej. Kolejna kategoria przeznaczona była dla tancerzy do 12 roku życia, zgłosiło się siedmiu takich uczestników. W tej kategorii zawodnicy walczyli 1 vs.1 .Pierwsze miejsce otrzymał Wojciech Żukowski z Zabrza. Drugie i trzecie wywalczyli także zabrzanie Kajetan Owczarek i Wiktor Kuchta.