Transport ponadgabarytowy na A1. Droga będzie zablokowana

Reklama

O noc wcześniej niż planowano nastąpi zamknięcie autostrady A1 na odcinku Jeżów – węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Ma to związek z kolejnym z trzydziestu przewozów ładunków nadgabarytowych na trasie Jeżów – Łódź.

Najbliższy transport pojedzie w nocy z 11/12 listopada. Wyjazd na wspomniany odcinek autostrady nastąpi około godziny 1.00 – 12 listopada. Przypominamy, że całkowite wstrzymanie ruchu dotyczy jedynie kierunku do Katowic. W stronę Łodzi przejazd będzie się odbywał, jednak w ograniczonym tempie w asyście samochodów pilotujących. Takie rozwiązanie wynika z tego,  że szerokość przewożonego ładunku wymaga zajęcia jednocześnie dwóch pasów jezdni. Zamknięcie tego odcinka autostrady powinno trwać maksymalnie pół godziny. Wynika to z tego, że najpierw konieczne jest opróżnienie trasy z samochodów jadących na południe (od węzła Piotrków Trybunalski Południe do Jeżowa), a następnie przeprowadzenie ładunku w kierunku Łodzi. Jego przejazd autostradą trwa około kilkunastu minut. W dalszej kolejności transport zjeżdża do Piotrkowa Trybunalskiego i dalej drogą krajową 12/91 podąża do Łodzi.

Drogowcy apelują do kierowców o cierpliwość oraz stosowanie się zarówno do oznakowania, jak i poleceń osób kierujących ruchem. Zamykany odcinek autostrady A1 można ominąć jadąc przez Piotrków Trybunalski drogą krajową 91.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD