MEBIN

Transporty wielkogabarytowe. Nocne utrudnienia na A1

Jubiler Ako

Dziś w nocy rusza pierwszy z 30 wielkich transportów, które prowadzone będą przez odcinek budowanej autostrady między Jeżowem i Piotrkowem Trybunalskim (i dalej do Łodzi). Transportowane będą ogromne konstrukcje kratownicowe, których rozmiary wymuszają na czas przejazdu całkowite wstrzymanie ruchu na autostradzie w kierunku Katowic. (Ze względu na gabaryty konstrukcja będzie przewożona niejako „pod prąd” po obu pasach prowadzących normalnie w stronę Katowic). W Tym czasie nieco spowolniony ruch w kierunku Łodzi będzie odbywał się w asyście pojazdów pilotujących.

Aby zminimalizować uciążliwości dla kierowców transporty będą prowadzone między godzinami 1.00 i 3.00 w nocy. Dzisiejszy przewóz traktowany jest doświadczalnie, aby w przyszłości wprowadzić ewentualne usprawnienia i do minimum ograniczyć utrudnienia.  Czas przejazdu przez zamknięty 11 kilometrowy odcinek autostrady szacuje się maksymalnie na 30 minut – tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA.

Cała trasa przejazdu prowadzi z Woli Krzysztoporskiej przez Jeżów do Piotrkowa Trybunalskiego, dalej ulicami miasta do DK 12 i stamtąd do Łodzi. Kolejny transport przewidywany jest w nocy z 3 na 4 listopada. W dalszej kolejności przewozy będą się odbywały 2-3 razy w tygodniu do końca stycznia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW