“Tropem Wilczym” – największy bieg pamięci również w Radomsku

Reklama

W parku Świętojańskim w Radomsku 5 marca upamiętnimy Żołnierzy Wyklętych. Radomsko po raz kolejny włączyło się w organizację ogólnopolskiego wydarzenia Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Bieg Tropem Wilczym upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Podobnie jak przed rokiem, w parku Świętojańskim, wytyczona zostanie trasa o długości 1963 metrów. Dystans nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek – poległ z bronią w ręku w walce z obławą połączonych sił SB i ZOMO 21 października 1963 we wsi Majdan Kozic Górnych.

Dla biegaczy organizatorzy przygotowali 150 bezpłatnych zestawów startowych z medalem i koszulką. Zapisy elektroniczne zostały już zamknięte (zobacz listę startową i regulamin). Start o godz. 15.00 w niedzielę 5 marca. Po biegu na uczestników czekać będzie ciepły posiłek regeneracyjny i gorąca herbata.

Przed pandemią, w 2020 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 75 000 uczestników z 370 miast, w tym kilku zagranicznych. Główny organizator – Fundacja Wolność i Demokracja oraz organizatorzy lokalni liczą, że podobnie będzie podczas XI edycji Biegu Tropem Wilczym już 5 marca.


Czytaj też: Radomsko: Obchody 76. rocznicy śmierci Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD