Szpital Powiatowy w Radomsku jednak bez oddziału dziecięcego

Reklama

Pomimo starań od 1 marca nie uda się uruchomić oddziału pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Powód brak pełnej obsady dyżurów.


W połowie stycznia obradowała Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Radomsku. Jednym z tematów wtedy poruszonych było uruchomienie oddziału pediatrii (18 łóżek). Problem ze wznowieniem pracy oddziału wynikał z braków kadrowych. Ostatecznie deklarację podjęcia pracy na tym oddziale złożyło 6 lekarzy (plus 2 lekarzy już pracujących w radomszczańskim szpitalu). Miały odbyć się spotkania organizacyjne.

Oddziału dziecięcego z izbą przyjęć nie będzie

O sprawie 20 lutego poinformowała starosta Beata Pokora m.in. na zebraniu komisji rozwoju powiatu, rolnictwa i ochrony środowiska w Starostwie. Natomiast we wtorek (21 lutego) dyrekcja szpitala wydała specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy zaistniałą sytuację.

“W dniu 10 lutego 2023 roku z inicjatywy Dyrekcji placówki oraz Zarządu Powiatu Radomszczańskiego zostało zorganizowane spotkanie z Kierownikami Publicznych i Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, którego celem było omówienie wzajemnej współpracy placówek działających na terenie powiatu radomszczańskiego w zakresie uruchomienia i bieżącej działalności Oddziału Dziecięcego w Izbą Przyjęć.

Spotkanie z sześcioma spośród osiemnastu zaproszonych przedstawicieli podmiotów medycznych nie doprowadziło do oczekiwanego rezultatu tj. zapewnienia pełnej obsady dyżurowej lekarzy w ramach Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć.

W chwili obecnej trwają dalsze intensywne starania mające na celu pozyskanie lekarzy do pracy w ramach oddziału. Wyzwanie to jest tym trudniejsze, iż wynika ono z wieloletnich zaległości systemowych w kształceniu kadr medycznych, w szczególności w deficytowych specjalizacjach lekarskich, do których niewątpliwie należy pediatria.”

Czy dzieci uzyskają pomoc w radomszczańskim szpitalu?

W oświadczeniu dyrekcji czytamy, że pomimo braku oddziału dla dzieci szpital “będzie się starał w miarę posiadanych możliwości kadrowych nadal zapewniać dyżur lekarza pediatry w dni ustawowo wolne od pracy w ramach realizacji świadczeń medycznych nocnej i świątecznej opieki medycznej”.

Poniżej pełna treść oświadczenia szpitala.


Czytaj też: Będzie nowa poradnia w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Wraca też oddział pediatrii

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD