Select

TRWA „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Jubiler Ako

Początek roku szkolnego 2017/2018, to zwiększenie natężenia ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół. Roztargnienie, pośpiech i próba jak najbliższego dojechania pod szkołę mogą przyczyniać się do zagrożeń bezpieczeństwa, zwłaszcza dzieci. W celu ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych w rejonach placówek oświatowych od poniedziałku pojawiła się większa ilość policyjnych patroli.

Od 4 do 8 września 2017 roku policjanci prowadzą działania pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas których mundurowi w całym województwie, w szczególności w rejonach szkół i placówek oświatowych dbają o bezpieczeństwo uczniów.

– W ramach prowadzonej akcji policjanci przypominają kierującym o zasadach bezpieczeństwa przy wzmożonym ruchu pieszych, jak i możliwości częstszego występowania nieprzewidywalnych zachowań młodych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego dot. m.in. prawidłowego postoju i parkowania, nie przekraczania dozwolonej prędkości oraz postawy  rodziców i opiekunów dowożących dzieci do szkół. Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących i bezwzględnie  eliminują z ruchu tych  siadających za kierownicę po alkoholu – wyjaśnia Aneta Wlazłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Dodatkowo kontrolowany jest stan techniczny  pojazdów, nie tylko tych prywatnych ale również zbiorowo dowożących dzieci do szkół. Policjanci szczególną uwagę zwracają również na umiejętności, zachowanie, stan psychofizyczny oraz zgodność ubioru z obowiązującymi przepisami „strażników szkolnych” pracujących na przejściach dla pieszych.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD