TRWA POMOC DLA RODZINY ŁYSAKOWSKICH

Reklama

Mieszkańcy powiatu radomszczańskiego nie pozostali obojętni na los rodziny Łysakowskich z gminy Żytno, która straciła cały dorobek życia w pożarze.

Po apelu o pomoc dla poszkodowanych, do punktu zbiórki uruchomionego w Starostwie Powiatowym w radomsku trafiło wiele darów: m.in. zabawki, pampersy, żywność, ubrania, pościel. Część podarowanych rzeczy już pojechało do gminy Żytno.

– Bardzo nas cieszy tak duży odzew na apel o pomoc dla poszkodowanej rodziny. To znak solidarności – mówi starosta Beata Pokora.

W akcję pomocy włączyli się pracownicy powiatowych instytucji i przedstawiciele organizacji pozarządowych. W siedzibie starostwa czekają już kolejne rzeczy dla rodziny Łysakowskich z Borzykowej. Trzy osoby zadeklarowały, że kiedy poszkodowana rodzina zostanie zakwaterowana w lokalu wskazanym przez gminę, przekażą meble.

Przypomnijmy: w Starostwie Powiatowym w Radomsku uruchomiony został PUNKT ZBIÓRKI POMOCY DLA RODZINY ŁYSAKOWSKICH z Borzykowej w gminie Żytno. Każdy, kto chce pomóc 8-osobowej rodzinie, która została bez dachu nad głową, może przynosić najpotrzebniejsze rzeczy do naszego urzędu. A potrzebne jest wszystko – buty, pościel, kocyki, poduszki, ręczniki, ubrania dla trzech kobiet w wieku ok. 50 i 30 lat, oraz dzieci 2.5 i 4 lata i trzech dorosłych mężczyzn na rozmiar M, L i wzrost ok. 170 cm. Ważne aby były to rzeczy nowe lub mało używane.

Do budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku można przynosić środki czystości i żywność z długim terminem przydatności! (kasze, mąki, makarony, konserwy itp.). Potrzebne jest wszystko to, z czego sami korzystamy na co dzień. Niezbędne są także pampersy dla osoby niepełnosprawnej (rozmiar 6 – dziecięce)., a przede wszystkim wózek stabilizujący (waga chłopca ponad 40 kg), bo ten, który używał niepełnosprawny chłopiec, spłonął.

Bardzo prosimy, aby paczki były opisane (co w nich się znajduje)! Jeśli ktoś chciałby przekazać nowe meble, łóżka czy sprzęt AGD i RTV bardzo prośmy o kontakt z referatem ds. zdrowia i polityki społecznej 44 685-89-16/17.

Punkt zbiórki pomocy dla pogorzelców działa w godzinach pracy urzędu w pok. 22 i 23. W późniejszych godzinach można zostawić paczki na portierni.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD