NA SYGNALE

WPADŁ Z TYTONIEM I KRAJANKĄ

Policjanci zatrzymali 56 – letniego radomszczanina podejrzanego o popełnienie przestępstwa skarbowego. Mężczyzna przewoził w samochodzie 390 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. Kolejną partię nielegalnego towaru policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 17 tys. złotych.

– Policjanci z Wydziału do Walki  z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją radomszczańskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 56 -letniego kierującego osobowym fiatem. W czasie kontroli funkcjonariusze znaleźli w aucie 390 paczek papierosów i 19 woreczków z krajanką tytoniową – informuje rzecznik prasowy KPP w Radomsku, Aneta Wlazłowska.

Z racji tego, iż mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć skąd pochodzi nielegalny towar trafił do policyjnej celi. – Podczas przeszukania domu policjanci znaleźli jeszcze 160 paczek papierosów i 2 woreczki krajanki – zauważa A. Wlazłowska.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania nielegalnego tytoniu. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Pokaż więcej
Carisma 1mc

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close