Select

Trzech na jednego. Sprawcy pobicia w rękach policji

Jubiler Ako

Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd tymczasowo aresztował trzech obywateli Ukrainy, którzy dotkliwie pobili swojego rodaka. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


W nocy z 15 na 16 sierpnia 2021 roku dyżurny policji otrzymał informację, że do radomszczańskiego szpitala został przywieziony pobity mężczyzna. Okazało się, że konieczne było wykonanie operacji ratującej jego życie.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, których działania doprowadziły do zatrzymania trzech sprawców tego przestępstwa w wieku 26, 31 i 33 lata. Obywatele Ukrainy do policyjnego aresztu trafili 16 sierpnia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do pobicia doszło w Radomsku, na terenie posesji gdzie przebywają obcokrajowcy. Z materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych wynika, że agresorzy przewrócili swoją ofiarę na ziemię, bili i kopali po całym ciele, zwłaszcza po klatce piersiowej oraz brzuchu. Wszystko wskazuje na to, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Najprawdopodobniej oprawcom nie spodobało się w jaki sposób pokrzywdzony zwrócił im uwagę, że za głośno słuchają muzyki. Należy zaznaczyć, że uczestnicy tego zdarzenia byli pijani – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

17 sierpnia prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec oprawców tymczasowego aresztowania. Kolejnego dnia sąd poparł wniosek. Zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo pobicia zagrożone jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD