“Trzeźwy poranek” nie dla wszystkich taki był. Policjanci skontrolowali blisko 900 kierujących

Jubiler Ako

W poniedziałek, 22 maja od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze radomszczańskiej drogówki przeprowadzili działania “Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzali, czy wszyscy kierowcy tego ranka wsiedli za kierownicę trzeźwi.


Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Niestety, wciąż nie brakuje osób, które najpierw spożywają alkohol, a potem wsiadają za kierownicę nie myśląc o konsekwencjach. Stwarzają one ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Mając na celu niedopuszczenie do takich sytuacji na drodze, zorganizowano poranne działania.

Ogółem policjanci przebadali 897 kierujących, ujawniając 8 – znajdujących się pod wpływem alkoholu. Ponadto, pięciu osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni kierujący pojazdem osobowym marki Opel. Podczas kontroli na ul. Cmentarnej w Gidlach badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą odbywały się cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych kierowców.


Czytaj też: Kierowca zasnął za kierownicą, auto wpadło do rowu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD