TRZY CIĘŻARÓWKI ZDERZYŁY SIĘ NA DK1

Reklama

23 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.25 na drodze DK1, w okolicy Kamieńska zderzyły się trzy ciężarówki. Doszło do całkowitego zablokowania drogi. Policjanci zorganizowali objazdy. Ruch pojazdów w kierunku Częstochowy został całkowicie wznowiony około godziny 21.00.

Z ustaleń policjantów wynika, że 54 – letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, kierujący dafem najechał na inny samochód ciężarowy oczekujący na zielone światło. Następnie siłą uderzenia tiry uderzyły w ciężarowego renaulta.

– Z naczepy połączonej z dafem wypadły przewożone akumulatory, z których wylał się kwas. Dodatkowo, nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z ciężarówek. Neutralizacją tych substancji zajęli się strażacy. Do szpitala z ogólnymi stłuczeniami ciała został przewieziony sprawca zdarzenia. Zarówno 33 -letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący renaultem, jak i 50 – letni gdańszczanin – kierowca dafa nie potrzebowali pomocy medycznej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Usuwanie skutków tego zdarzenia trwało kilka godzin ze względu na konieczność użycia ciężkiego sprzętu specjalistycznego – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci przypominają, że aby nie dochodziło do podobnych sytuacji na drodze, zazwyczaj wystarczy tylko przestrzegać przepisów, skoncentrować się na kierowaniu pojazdem a nie np. na telefonie komórkowym, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze czy dostrzegać innych uczestników ruchu.

(fot. KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD