TWORZĄ ZIELONE PŁUCA RADOMSKA [FOTO, WIDEO]

Reklama

W połowie marca radni rady miejskiej w Radomsku z klubu „Platforma Dialogu” zapowiedzieli akcję sadzenia drzew, dzięki której mają zostać stworzone „zielone płuca miasta”. Dziś od słów przeszli do czynu.

Zaczęli od terenu wokół tzw. „wielorybka”. – Chcemy zadrzewić i zakrzewić tereny, które są terenami sportowo-rekreacyjnymi. W ten sposób chcemy poprawić estetykę danego terenu oraz uświadomić mieszkańcom Radomska, jak ważna jest zieleń wokół nas – zauważa radna Magdalena Spólnicka. – W mieście pojawia się coraz więcej kostki, a zieleni jest coraz mniej. Nie ukrywam, że kompletne spustoszenie w tym zakresie sieje tzw. ustawa lex Szyszko, która pozwala na niekontrolowaną wycinkę drzew. Dlatego też dzisiejsze, jak i późniejsze nasze działania mają na celu odwrócenie tego złego trendu – dodaje.

Na terenie wokół tzw. „wielorybka” zostało posadzonych 45 drzew i 150 krzewów. Zgodnie z zapowiedzią Magdaleny Spólnickiej w niedługim czasie na terenie miasta pojawią się m.in. jawory.

– Sadzonki tych drzew podarowało nam Nadleśnictwo Radomsko, za co ogromnie dziękujemy. Jedno jest pewne. Na dzisiejszej akcji nie poprzestaniemy, ponieważ rośliny mają nieoceniony wpływ na życie i zdrowie człowieka – zauważa Spólnicka.

W dzisiejszej akcji oprócz radnych Platformy Dialogu uczestniczyli też mieszkańcy Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD