Tydzień Bibliotek w Radomsku. Spotkanie z Arturem Andrusem. Co jeszcze zaplanowano?

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza na Tydzień Bibliotek 2024. Między 8 a 15 maja radomszczańska placówka będzie strefą spotkań autorskich dla dzieci i dorosłych, a także przestrzenią kulturalną dla spektaklu teatralnego oraz wystaw. W programie przewidziano również quiz wiedzy o bibliotece, pasowanie na czytelnika, czy też kiermasz książek.


W tym roku odbędzie się już XXI edycja ogólnopolskiej akcji “Tygodnia Bibliotek”.

Radomszczańska placówka w dniach od 8 do 15 maja zaplanowała szereg wydarzeń. Na początek w środę, 8 maja przygotowano zajęcia dla dzieci w filii nr 2 (ul. Piastowska 10) oraz w filii nr 4 (ul. Brzeźnicka 149).

W czwartek, 9 maja odbędzie się spotkanie autorskie dla najmłodszych czytelników z pisarką Dorotą Combrzyńską-Nogalą. Jest polonistką oraz surdopedagogiem, a także autorką powieści obyczajowych dla dorosłych i książek dla dzieci oraz młodzieży.

Natomiast w piątek, 10 maja gościem biblioteki będzie Wojciech Chmielarz. Uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce.

11 maja (sobota) od godz. 10 do 13 odbędzie się Majówka w Bibliotece. Będzie to już XII edycja, w trakcie której zaplanowano m.in. quiz wiedzy o książce i bibliotece z nagrodami dla uczestników, bar kawowy, spotkanie z dietetykiem klinicznym Patrycją Barwińską oraz spektakl w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych.

14 maja (wtorek) odbędzie się specjalne wydarzenie dla najmłodszych, czyli Pasowanie na Czytelnika. Do grona czytelników biblioteki zostaną przyjęte maluchy z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku.

W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek – 15 maja (środa) odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych oraz spotkanie autorskie z Arturem Andrusem – dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i radiowym, pisarzem, poetą, autorem tekstów piosenek oraz artystą kabaretowy.

Szczegółowy program Tygodnia Bibliotek w MBP w Radomsku dostępny poniżej w galerii zdjęć.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a tegoroczna XXI edycja odbywa się pod hasłem “Biblioteka – miejsce na czasie”.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.Czytaj też:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD