“Tydzień Zdrowia” w I Liceum w Radomsku

Reklama

W tym tygodniu od 28 listopada do 2 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku trwał Tydzień Zdrowia.


Tydzień Zdrowia w I LO jest projektem organizowanym od 2008 roku. Głównym celem Tygodnia Zdrowia jest kształtowanie u uczniów szkoły potrzeby dbania o zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia poprzez:

  • kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych,
  • pogłębianie wiedzy nt. zagrożeń zdrowotnych (w tym otyłości, braku ruchu, środków psychoaktywnych),
  • sposobów ochrony zdrowia i dbałości o nie,
  • kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych, a także rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.

Szczególnie chcielibyśmy namówić uczniów do dbania o zdrowie własne i innych, rozwijania sprawności ruchowej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zainteresowania własnym zdrowiem, zmiany nawyków żywieniowych, czynnego wypoczynku. Równie ważne staje się dla nas rozwijanie wśród uczniów umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych dla życia i zdrowia oraz współdziałania w zespole – mówią organizatorzy Tygodnia Zdrowia w szkole.

Tegoroczna XIV edycja trwa od 28 listopada do 2 grudnia. Każdy dzień poświęcony był: zdrowemu odżywianiu, profilaktyce chorób cywilizacyjnych i przeciwdziałaniu nałogom, propagowaniu zasad udzielania pierwszej pomocy, profilaktyce AIDS/HIV oraz szerzeniu tolerancji wobec chorych i popularyzowaniu różnych rodzajów aktywności fizycznej.

Młodzież I LO uczestniczyła w spotkaniach z dietetykiem, psychologiem oraz lekarzami: diabetologiem, psychiatrą, ginekologiem i wysłuchała pogadanek na tematy związane z programem Tygodnia Zdrowia.

Ponadto zorganizowano „Bar sałatkowy”, gdzie można było kupić za drobną sumę zdrową i świeżą sałatkę lub sok owocowy, a także warsztaty zdrowych i zbilansowanych posiłków.Czytaj też: Jubileusz 110-lecia PSP 2 w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD