Luxbud

Tymex Boxing Night 19

Jubiler Ako

To już ponad 2,5 roku trwa rozbrat Radomska ze sportami walki. Na III Radomszczańskiej Gali Sportów Walki Robert Parzęczewski był gościem honorowym jako młodzieżowy mistrz świata w boksie. Tym razem stanie w ringu przed radomszczańską publicznością już 26 listopada na Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku w walce z Tarasem Golovashchenko. Transmisja z walki na żywo w TVP Sport.


Roberta Parzęczewskiego radomszczańskiej publiczności nie trzeba przedstawiać, a częstochowianinowi więź z Radomskiem trudno byłoby ukryć. Od znajomości z lokalnymi fighterami, osobowościami sportów walki przez wspieranie lokalnego biznesu, aż po solidną bazę kibiców. 26 listopada wystąpi w ramach 19. TYMEX Boxing Night w walce wieczoru z niewygodnym przeciwnikiem z Ukrainy Tarasem Golovashchenko, który sprawił ostatnio niemałą niespodziankę w Niemczech w walce o pas IBO w kategorii superśredniej. Walka odbędzie się w Radomsku w Miejskiej Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Zawody będzie można śledzić na żywo na antenie TVP Sport.

– Sprawdzę, co są warte wygrane kolumbijskiego „króla nokautu” – mówi Kamil „Kundzia” Kuździeń (6-0, 1 KO), który zmierzy się z mającym imponujący rekord Jhonem Teheranem (16-1, 13 KO) na TYMEX Boxing Night 19.

– Po zwycięstwie z Argentyńczykiem Jose Luisem Castillo, przede mną walka z kolejnym rywalem z Ameryki Południowej, ale już w niższej kategorii półśredniej. Czuję, że będę miał dużą przewagę siłową nad przeciwnikami i wiedziałem też, że mogę zejść o ponad 3 kilogramy do wagi 66,7 kg – powiedział Kamil Kuździeń (Tymex Boxing Promotion).

Poprzednia wygrana na gali w Obornikach była pierwszą przed czasem na koncie polskiego pięściarza. Wcześniej za każdym razem triumfował na pełnym dystansie.

– Przede wszystkim w pojedynku z Castillo chciałem pokazać w końcu styl zawodowy i to się udało. Chodziło o to, aby moje akcje były starannie zaplanowane, a nie wychodziły z jakiejś nonszalancji czy chaosu. Mam własną tzw. czutkę, ale boks profesjonalny stawia większe wymagania – przyznał zawodnik promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich.

Na gali „Tymex Boxing Night 19” w Radomsku częstochowianin Robert „Arab” Parzęczewski (27-2, 17 KO) spotka się z byłym Mistrzem Ukrainy amatorów, a dziś posiadaczem pasa IBO Continental wagi super średniej Tarasem Golovashchenko (6-4, 3 KO). Oskar Wierzejski (4-0-1) zmierzy się z jednym z mistrzów federacji GROMDA (boks na gołe pięści) Łukaszem „Brodaczem” Załuską (0-1). Tomasz Nowicki (10-0, 2 KO) będzie walczył z Argentyńczykiem Tomasem Andresem Reynoso (13-8-1, 3 KO). W zawodowym debiucie 4-krotny Mistrz Polski Karol Łapawa skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Volodymyrem Yushynem (0-3).

Bilety dostępne na portalu ebilet.pl.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD