Uchodźcy z Ukrainy w geście wdzięczności dla radomszczan zasadzili bratki i tuje

Reklama

Żółto-niebieskie bratki i tuje zdobią teren przy ulicy Reymonta w okolicy dworca PKP w Radomsku. Nowe nasadzenia zostały wykonane dzięki inicjatywie i pracy obywateli Ukrainy, którzy przybyli do naszego miasta oraz przy wsparciu urzędu miasta.

Wspólne sadzenie roślin rozpoczęło się w sobotę (23 kwietnia) tuż po godzinie 9.00. Akcja została zainspirowana przez osoby, które przyjechały do Radomska z Ukrainy.

Chcieli coś zrobić dla naszego miasta, więc pomyśleliśmy, że najlepiej będzie posadzić krzewy, które będą rosły przez wiele lat. Posadziliśmy tuje szmaragdy i ponad 300 bratków w kolorze żółto-niebieskim. Wspierając tę akcję, chcieliśmy, aby mieszkańcy Ukrainy, którzy przybyli do Radomska poczuli, że chcemy się z mini integrowaćmówi Marzanna Proszowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Zostały posadzone tuje, a dookoła nich bratki. Będzie kolorowo i przyjemnie. Tuje posadzone są w trzech rzędach po trzy. Jest to nawiązanie do już istniejących nasadzeń. Dzięki temu całość będzie ze sobą współgrała – zapewnia pełnomocnik ds. zieleni w mieście Krystyna Golińska.

Bratki zostały zakupione przez urząd miasta, przygotowano także narzędzia potrzebne do pracy. Kompost ogrodowy, który wspomoże wzrost roślin, został podarowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

W akcji wzięło udział około 20 osób dorosłych i dzieci.

Postanowiłam przyjść na dzisiejszą akcję, ponieważ Polska bardzo pomaga Ukrainie, więc chciałam zrobić coś dobrego dla miasta, a przy okazji można poznać kogoś i czas szybciej upłynie – mówi Halyna Kolomys.

Chcieliśmy odwdzięczyć się za okazaną pomoc mieszkańcom Radomska, dlatego nawiązaliśmy kontakt z urzędem miasta. Cieszę się, że urząd nas wsparł i choć w najmniejszy sposób mogliśmy zrobić coś dla was i dla waszego miasta – dodaje Olena Lehka.

Każdy, kto wziął udział w akcji otrzymał kamizelkę odblaskową, a dzieci także kolorowanki. Efekty wspólnego przedsięwzięcia będzie można oglądać przez wiele kolejnych lat.

CZYTAJ TEŻ: Udana akcja czipowania zwierząt w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD