Reklama
KOMBIT-kasy

Uczeń z Elektryka – laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach

Michał Wiśniewski z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku został laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zajął 8. miejsce  na liście 48 najlepszych uczniów w Polsce.

Do etapu centralnego z całej Polski zakwalifikowało się 160 uczniów, po 10 najlepszych osób wyłonionych w drodze wojewódzkich eliminacji. – Przypomnijmy, w tym roku szkolnym radomszczański Elektryk miała reprezentować 6-osobowa drużyna. Niestety, pandemia i tu pokrzyżowała plany organizatorów i rozwiała  nadzieje uczestników na zdobycie jeszcze lepszego wyniku. Dlatego kapituła olimpiady z Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego podjęła decyzję, by listę laureatów ustalić na podstawie wyników zdobytych podczas pisania testu w swoich okręgach opowiada Aneta Jędrzejczyk, nauczycielka j.polskiego w ZSE-E.  Michał Wiśniewski z Elektryka w okręgu łódzkim zajął 3. miejsce, wynik ten pozwolił mu uplasować się na miejscu 8. w rankingu ogólnopolskim . – Widząc listę laureatów na stronie Olimpiady Wiedzy o Mediach nie spodziewałem się, że zajmę tak wysokie miejsce. Właściwie, to myślałem, że będę zamykał całą stawkę wyróżnionych, stąd też jestem mile zaskoczony takim obrotem spraw i uplasowaniem się na ósmym miejscu. Oczywiście, czuć trochę niedosyt związany z odwołanym etapem centralnym, gdzie właściwie wszystko mogło się zdarzyć – komentuje.

Jak czytamy na stronie olimpiady:  Przeprowadzenie eliminacji w formie zdalnej wiąże się m.in. z czynnikami dyskwalifikującymi tę formę. W przypadku tak wielkiej liczby osób w kilku co najmniej przypadkach następuje zerwanie łącza, nie jest przy tym możliwe stwierdzenie bez specjalnego śledztwa, czy było ono faktyczne, a jeśli tak, z czyjej winy nastąpiło(…) W sytuacji, gdy nie działają uczelnie we wszystkich okręgach i zamknięte są szkoły, rozwiązywanie testu musiałoby się odbywać poza jakąkolwiek kontrolą, mogłoby zatem dochodzić do korzystania z niedozwolonej pomocy, zarówno w formie materiałów, jak i osób podpowiadających.

48 laureatów – to uczniowie, którzy wygrali indeks na wybraną uczelnię. Ze względu na to, że uczeń Elektryka jest dopiero w II klasie, w tym roku z tego przywileju nie skorzysta, ale zapowiada, że szlaki ma już przetarte i co roku będzie startował w olimpiadzie, by doskonalić  swoją wiedzę o mediach.

6-tka uczniów zakwalifikowała się do etapu centralnego

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW