Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Zmarł radomszczanin Zdzisław Dudek

W niedzielę 17 maja. zmarł Zdzisław Dudek. Radomszczanin, od 1976 r. działacz opozycyjny, społecznik, autor książek o treści historycznej m.in.: „ Tak Trzeba”, „Niepokonany”, ”Pajęczyna”, „Przełom”.

Uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem „Pro Patria” za działalność opozycyjną w okresie stanu wojennego. Związany był z Solidarnością Walczącą oraz z częstochowską strukturą opozycyjną. W 2017 r. został członkiem Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. – W muzeum nazywaliśmy Go „wujkiem”. Często był naszym gościem, uczestniczył w wernisażach, spotkaniach autorskich, odczytach. W galerii muzeum organizowaliśmy promocje Jego książek. W wielu sytuacjach służył nam swoją pomocą. Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej, opowiadał o przygotowaniach do wydania kolejnej książki. Niestety już jej nie przeczytamy…- czytamy na stronie Muzeum Regionalnego.

Pogrzeb odbędzie się jutro, o godz. 11 msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pan Zdzisław zostanie pochowany na cmentarzu w Niedośpielinie.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW