Luxbud

Uczniowie Ekonomika przygotowują się do staży zagranicznych

Polonaisse

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. T.Kotarbińskiego w Radomsku trwają intensywne przygotowania do staży zagranicznych. Wyjazdy odbędą się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilni zawodowcy”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na jego realizację szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 81 846,00 euro.

Uczniowie biorą udział w stacjonarnych kursach językowych, spotkaniach pedagogicznych i kulturowych, realizują również projekty eTwinning. Po raz pierwszy mają również dostęp do platformy językowej OLS, gdzie odbywają się kursy on-line. Odbyło się także spotkanie z praktykantami, którzy pobyt zagraniczny mają już za sobą. Miało ono na celu lepsze przygotowanie do wyjazdu młodszych kolegów.

Wszystkie te działania mają pomóc uczniom, jak najlepiej przygotować się do odbycia stażu zawodowego. Pierwsza grupa wylatuje do urokliwej Grenady już 8 maja, a druga spędzi dwa tygodnie czerwca na słonecznym Lazurowym Wybrzeżu w Nicei. Doświadczenie zawodowe zdobywać będzie 37 uczniów z klas trzecich po gimnazjum.

Koordynacją działań w projekcie zajmuje się Magdalena Geniusz-Starostka.

 

CZYTAJ TEŻ: W Radomsku uczczono pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD