MEBIN

UCZNIOWIE EKONOMIKA ZAKOŃCZYLI STAŻ ZAWODOWY W WIELKIEJ BRYTANII

Jubiler Ako

Ze stażu zawodowego w sobotę wrócili uczniowie klas trzecich w zawodzie technik ekonomista. Pobyt w Anglii odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność poszerza horyzonty”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Stażyści zdobywali doświadczenie zawodowe pracując przez dwa tygodnie w firmach brytyjskich. Umiejętności zdobywali w przedsiębiorstwach związanych z branżą ekonomiczną. Młodzież pracowała w środowisku międzynarodowym dzięki czemu miała szansę doskonalić język angielski. Wymiana to nie tylko praca, ale też czas wolny. Ten uczniowie wykorzystali na  poznawanie kultury i zabytków lokalnych, w szczególności miasta Portsmouth w którym odbywał się staż czy wyspy Isle of Wight.  Cała grupa zakwaterowana była w domu u przesympatycznych Państwa June i Massimo gdzie uczniowie czuli się jak w rodzinie.
Na zakończenie projekty wszyscy uczestnicy stażu otrzymają dokument „Europass- mobilność”, który uznawany jest w całej Unii Europejskiej. Uczniom podczas pobytu towarzyszyli nauczyciele: koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka i nauczyciel języka angielskiego Bożena Kostrzewa.

Czytaj też: https://pulsradomska.pl/kolejne-sukcesy-studia-etiuda/

(fot.ZSE)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW