Uczniowie Elektryka na przedborskim szlaku

Reklama

Walory przyrodnicze i architektoniczne powiatu radomszczańskiego poznawała młodzież Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w ramach projektu Era Travel.


Wraz z przewodnikiem Marcinem Kwartą ze Starostwa Powiatowego w Radomsku, uczniowie eksplorowali teren północnej Wyżyny Przedborskiej. A północna Wyżyna Przedborska to m.in. malowniczo położone najwyższe naturalne wzniesienie województwa łódzkiego – Fajna Ryba.

Jak informuje nauczycielka ZSE-E, Aneta Jędrzejczyk, to tam ścieżką edukacyjną udała się klasa 3 l (technik programista) wraz z nauczycielkami, słuchając przy tym ciekawych historii związanych z regionem.

Młodzież przez Górę Kozłową dotarła do Europejskiego Centrum Budo – Dojo Stara Wieś, które zrobiło na nich ogromne wrażenie.

Najbardziej zaskoczyła mnie architektura dojo, nie wiedziałem, że takie obiekty znajdują się tak blisko – mówi zdziwiony Kacper Nowak.

Do tego piękna sceneria, cisza i spokój, idealne miejsce do medytacji – dodaje Franek Koćwin.

Najbardziej fascynującym elementem jest zachowanie autentycznej kultury japońskiej na całym terenie, od tradycyjnych budowli po specjalnie wymodelowany żwir na kształt fal, wśród których są wielkie kamienie reprezentujące realne wyspy japońskie. To miejsce polecam każdemu – kwituje Kacper Chamala.

Krajoznawczą eksplorację zakończyła degustacja potrawy regionalnej, czyli przedborskiego kugla.


Czytaj też: Nabór do szkół średnich. Ile klas powstało?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD