UCZNIOWIE SOSW WRÓCILI Z ZIELONEJ SZKOŁY

Reklama

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Radomsku przebywali na zielonej szkole w Łebie. Dla wielu z nich był to pierwszy, samodzielny wyjazd z domu.

– Najlepszą okazją do poznawania tego co nas otacza, uczenia się życia wśród innych są śródroczne wyjazdy połączone z nauką. Jest to trudna forma pracy, ale dająca uczniom najwięcej możliwości poznawania otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami. Zdobyte w ten sposób umiejętności, sprawności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne – mówią organizatorki wyjazdu Renata Bajerowicz i Renata Piskorz.

Uczniowie mieli okazje zwiedzić Łebę, płynąć statkiem, zapoznać się z pracą rybaków w porcie. Odwiedzili Słowiński Park Narodowy z cudem natury – ruchomymi wydmami, a w rodzinnym parku rozrywki, cofnęli się do czasów prehistorycznych i spacerowali wśród dinozaurów. Dużo wrażeń dostarczyły im zabawy animacyjne na plaży, m.in. neptunaria.

     Wyjazd na zieloną szkołę zorganizowały wychowawczynie klasy III gimnazjum: Renata Bajerowicz i klasy III Szkoły Przysposabiającej do Pracy Renata Piskorz przy wsparciu finansowym Powiatu Radomszczańskiego oraz Fundacji im. dr Mariana Kantona. Podczas wyjazdu uczniowie realizowali elementy projektu profilaktycznego pt. ,,Moje zdrowie – fonoholizmowi mówię stop!”, w ramach, którego rysowali plakaty i wykonali dokumentację fotograficzną pod kierunkiem nauczyciela techniki Radosława Jałkiewicza.

(info: SOSW Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD