Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

UCZNIOWIE TEŻ PROTESTUJĄ… JEDNAK W OBRONIE POWIETRZA!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się również w Radomsku. Wydarzenie w obranie czystego powietrza rozpocznie się 15 marca o godz. 10.00. na planu 3 Maja. Co ważne! Jak zauważają organizatorzy akcji, protest jest apolityczny, dlatego proszą o nie przynoszenie symboli partii oraz organizacji politycznych.

Akcję wymyśliła 15-letnia Szwedka. Nastolatka od kilku miesięcy w każdy piątek opuszcza szkołę. Powód? W ten sposób protestuje przeciwko bierności rządów w sprawie zmian klimatycznych. Akcja szwedki już przyniosą wymierne efekty. Włącza się w nią coraz więcej państw, miast i miasteczek. Radomko jest tego wymiernym dowodem!

Stan naszej planety jest krytyczny. My, młodzi ludzie na całym świecie, zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg domagamy się zmian w polityce państwa na rzecz klimatu. Chcemy również zwiększyć świadomość młodych ludzi i pokazać, że problem jest bardzo poważny. Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasz dom się pali, a my mamy coraz mniej czasu, by uratować naszą planetę. Osiągnęliśmy punkt krytyczny, a nasze pokolenie oraz pokolenie naszych dzieci ucierpi na tym najbardziej.  Nie bądźmy obojętni wobec zmian klimatycznych! Musimy zacząć działać! Zamiast do szkoły, wyjdź na ulicę i 15 marca o godz. 10.00.  dołącz do nas podczas strajku klimatycznego!”– czytamy na facebooku wydarzenia.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Co za bzdura. Aż przykro, że dzieci się tak wykorzystuje. I to kosztem nauki. Im w to graj bo wszystko zrobią byle lekcji nid mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW