Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

UCZNIOWSKI „DOBRY START”

Wzorem ubiegłego roku od 1 lipca będzie można składać wnioski na świadczenie z programu „Dobry Start”. Od tego dnia dokumenty będzie można składać przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać drogą tradycyjną (papierową) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku, ul. Kościuszki 10. Od 1 lipca będzie można też składać wnioski w ramach programu 500 plus.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Program obejmuje również uczniów, którzy osiągają ten wiek przed rozpoczęciem roku szkolnego w danym roku kalendarzowym. Rodzina otrzyma wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu. Wysokość świadczenia wynosi 300 zł na każdego ucznia.

Wnioski będzie można składać już od 1 lipca przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku, ul. Kościuszki 10 – Sekcja Dodatków Mieszkaniowych i Stypendiów Szkolnych pok. nr 8. Należy podkreślić, że wniosek można złożyć w terminie do 30 listopada 2019 r.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu świadczenie „Dobry Start” zostanie wypłacone do 30 września br. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach jego rozpatrzenie i wypłata nastąpi w okresie 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia 300 plus zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń. Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail.

Uwaga: Informacja będzie wysyłana tylko i wyłącznie z adresu e-mail: dobry.start@mops-radomsko.pl. W związku z informacjami o próbach oszustw i wyłudzeń prosimy o czujność.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Więcej informacji dotyczących świadczenia „Dobry start” można uzyskać w Sekcji Dodatków Mieszkaniowych i Stypendiów Szkolnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku bud. D, pok. nr 8 lub pod nr tel. 44 683 28 85, 44 683 28 55 wew. 85.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW