Udany powrót zawodników UKS “Zapaśnik” ze Zgierza z medalami [FOTO]

Reklama

Zawodnicy z klubu UKS “Zapaśnik” Radomsko rozpoczęli 2024 rok od zawodów w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików organizowanych w Zgierzu. Skromna 4-osobowa reprezentacja dzielnie biła się o tytuły mistrzów i spisała się “na medal”. A nawet na kilka medali.


Podczas mistrzostw w Zgierzu dwóch zawodników UKS odebrało nagrody dla najlepszych zawodników za sezon 2023. To Szymon Młynarczyk w kat. do 38 kg oraz Jakub Molenda w kategorii wagowej do 100 kg. To także tegoroczni stypendyści. Zarówno prezydenta Radomska, jak i starosty powiatu radomszczańskiego.

W starcie w Zgierzu udział wzięło 4 młodzików UKS-u. Ta skromna reprezentacja dzielnie biła się o tytuły mistrzów województwa. Wyniki:

  • 1 miejsce i złoty medal wywalczył Wiktor Kotlicki w kat. 62 kg.
  • 2 miejsce i srebrny medal w kategorii 41 kg zdobył Maksymilian Kluz.
  • 3 miejsce i brązowy medal w tej samej kategorii zdobył Konrad Zawisza,

Czwarty z zawodników, Igor Masiarek walczący w kat. 35 kg, uzyskał bardzo dobrą 5. lokatę.

Można stwierdzić, że zawodnicy Zapaśnika weszli w nowy sezon z przytupem.

Cieszą nas wyniki młodych zawodników, którzy potwierdzili, że nie przespali okresu przygotowawczego i wykazali się wielkim sercem podczas swoich walk. Bardzo zadowoleni jesteśmy z postępów Wiktora, który po okresie bardzo trudnych turniejów, wszedł na ścieżkę potwierdzania swoich umiejętności i waleczności wynikami. Kilka dni temu świętowaliśmy stypendium prezydenta miasta dla tego zawodnika, a teraz taki akcent. Bardzo dobrze rokuje na nowy sezon. Korzystając z okazji gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom udanego poprzedniego sezonu, liczymy, że ten rozpoczynający się będzie jeszcze lepszy. Dziękuję im także za codzienne zaangażowanie i konsekwencję w realizacji celów. Dziękuję także rodzicom zawodników i moim współpracownikom z zarządu i Kamilowi Bugdalowi za codzienne wsparcie oraz instytucjom i firmom, które o nas pamiętają w codziennym wysiłku. W tym roku dla całej tej społeczności przygotowujemy pewną małą niespodziankę, o której będziemy informować – mówi Mirosław Szyler, wiceprezes klubu.


Czytaj też: 8. edycja Trail Kamieńsk odbędzie się 11 lutego. Trwają zapisy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD