ULICA KOPERNIKA W STRZAŁKOWIE Z RZĄDOWYM DOFINANSOWANIEM

Reklama

Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi Gmina Radomsko otrzymała rządowe dofinansowanie na przebudowę ul. Kopernika w Strzałkowie. Wartość całej inwestycji to 219 tys. złotych, kwota dofinansowania to 170 tys. złotych.  Zadanie zostanie zrealizowane do końca tego roku.

O otrzymaniu dofinansowania przez Gminę Radomsko na przebudowę ulicy Kopernika w Strzałkowie w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów Poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej poinformował dziś podczas konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.  – W kwietniu tego roku rząd Mateusza Morawieckiego uruchomił dodatkowy program wsparcia infrastruktury drogowej. Uruchomił, ponieważ potrzeby lokalne są bardzo duże. W skali kraju to dodatkowe 500 mln złotych. W skali województwa łódzkiego to jest 31 mln złotych. Do realizacji zakwalifikowały się 34 wnioski. Wśród  nich jest wniosek Gminy Radomsko – zauważył.

Wicewojewoda zwrócił uwagę na silną konkurencję. –  Konkurencja była bardzo silna, ponieważ zostało złożonych 135 wniosków. Zatem, aby się zakwalifikować należało przygotować bardzo dobry wniosek. Gmina Radomsko to zrobiła – podkreśla.

Przedstawicielowi Rządu RP podczas spotkania z dziennikarzami towarzyszyła poseł Anna Milczanowska oraz asystent poseł, a zarazem mieszkaniec Strzałkowa, Marcin Zyskowski. W konferencji nie uczestniczył wójt Gminy Radomsko, Marian Zaborowski. Dlaczego? O to zapytaliśmy wicewojewodę Młynarczyka. –  Niezwłocznie po spotkaniu z państwem udajemy się do pana wójta, aby przekazać mu ten symboliczny czek… – stwierdził wicewojewoda K. Młynarczyk.

O dotację z rządowego programu na drogi ubiegał się też Powiat Radomszczański i Miasto Radomsko. Niestety te samorządy rządowego wsparcia nie otrzymały. – Czuję pewien niedosyt. Zależało mi bowiem bardzo na tym, aby Powiat Radomszczański otrzymał dofinansowanie na przebudowę ulicy Jagiellońskiej oraz Sikorskiego. Jeżeli chodzi o  Miasto Radomsko to zależało mi na dofinansowaniu ulicy Spacerowej. Wnioski zostały złożone poprawnie, były to jednak ogromnie kosztowne inwestycje, Mam nadzieję, że w kolejnych transzach, jakie rząd będzie przeznaczał na przebudowę dróg lokalnych te ulice otrzymają wsparcie – mówi poseł Milczanowska.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD