ULICA SZKOLNA NARESZCIE BĘDZIE BEZPIECZNA

Reklama

Przy ulicy Szkolnej od kilku dni praca wre. Powodem jest układanie nowego chodnika po obu jej stronach. Inwestycja cieszy okolicznych mieszkańców i pracowników znajdującej się przy niej szkoły.

Jerzy Lara, mieszkaniec ulicy Szkolnej mówi wprost: nareszcie. – Mieszkam przy ulicy Szkolnej nie od dziś. Dobrego chodnika nie pamiętam. Zatem nie mogę nie być zadowolonym z tego, iż w końcu mieszkańcy będą chodzić po dobrym chodniku – przyznaje.

Pan Jerzy podczas rozmowy z nami zwraca uwagę na jeszcze jeden – jakże ważny aspekt trwającej inwestycji – bezpieczeństwo.   – Przy ulicy Szkolnej znajduje się szkoła podstawowa. Brak chodnika stanowił ogromny problem, kiedy rodzice przywozili dzieciaki do szkoły – zauważa.

Potwierdza to również zarówno dyrektor, jak i rodzice dzieci uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku. – Od bardzo dawna „4” zabiegała o zapewnienie bezpiecznej drogi uczniów do szkoły.  W akcję zaangażowani byli rodzice uczniów kolejnych roczników, a także radni miejscy m.in. radny Dariusz Kopeć. Obecnie trwająca wymiana i budowa chodnika to inwestycja o ogromnym znaczeniu dla szkoły i jej wychowanków –  podkreśla dyrektor Izabela Iwanowicz.  – Dla rodziców dzieci uczęszczających do „4” jest to niesamowicie ważna inwestycja. Nareszcie przywożąc dzieci do szkoły nie będziemy drżeć o ich bezpieczeństwo  – dodaje Kinga Szpruch, mama jednego z uczniów.

Co by nie było za słodko… Chodnik cieszy i to bardzo. Inną sprawą związaną z ulicami Szkolną i Bugaj jest brak miejsc parkingowych, na który podczas rozmowy z nami wracali uwagę rodzice uczniów „4”. Problem nie jest obcy radnemu Dariuszowi Kopciowi. – Wiem, że brak miejsc parkingowych jest uciążliwy zwłaszcza rano, kiedy rodzice przywożą dzieciaki do szkoły. Od czegoś trzeba zacząć. Chodnik oraz utwardzone pobocza są przepustką do ciągu dalszego inwestycji – konkluduje radny Dariusz Kopeć.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD