Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

ULICA WYSZYŃSKIEGO W KOŃCU DOCZEKA SIĘ REMONTU

Od wielu lat łatana, a i tak pozostawiająca wiele do życzenia nawierzchnia ulicy Wyszyńskiego w Radomsku doczeka się w końcu nowej nawierzchni. Stanie się to dzięki współpracy dwóch samorządów: Miasta Radomsko i Powiatu Radomszczańskiego.

Co prawda ostateczna decyzja w kwestii dofinansowania w wysokości 250 tys. złotych modernizacji ulicy Wyszyńskiego przez miejski samorząd zapadnie na najbliższej sesji rady (28 czerwca) to wszystko wskazuje, iż można mówić o sukcesie. Radni zasiadający w komisji rozwoju byli zgodni co do tego, iż ta droga musi w końcu doczekać się remontu.  – Stanie się to o czym marzyłem od lat. Moim zdaniem to jedna z ważniejszych ulic w naszym mieście. Przemieszczają się nią nie tylko mieszkańcy Radomska, ale i powiatu radomszczańskiego. Poza tym, znajduje się przy niej Stary Cmentarz, tak ważny historycznie dla naszego miasta – zauważa radny Tadeusz Kubak.

Remont ulicy Wyszyńskiego będzie polegał na położeniu dwóch warstw bitumicznych na jezdni od Cmentarza Starego w kierunku ulicy Jagiellońskiej.

Miasto kwotą 250 tys. złotych dofinansuje też remont ulicy Jagiellońskiej.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Oczywiście najbardziej nierówne i najbardziej uczęszczane zupełnie remontu nie wymagają. Piłsudskiego (ulica wypiętrzeń i zapadlisk, tor testowy dla wytrzymałości aut policji), ul. Kościowa (fale Dunaju, z poligonem) czy nawet przed oknami UM, duma kolejnych bezradnych i prezydĘtów, podziurawiona i pofalowana ulica Tysiąclecia. Dziwnym trafem remonty są tam gdzie jest w miarę równo, a ruch jest mały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW