ZBIERAJĄ OKULARY I PIÓRNIKI DLA DZIECI Z AFRYKI

Reklama

Działająca w Radomsku Fundacja „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego” przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki piórników oraz okularów, które trafią do młodych mieszkańców Afryki.

Zbiórka okularów:

jpg-plakat

Ruszyła kolejna, druga już edycja zbiórki ph. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka – ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”. Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów!

– Przyłącz się do akcji i pomóż pobić ten rekord – apeluje prezes Aktywnego Centrum Edukacji Ewa Kaczmarczyk.

Zbierane są używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów oraz używane okulary słoneczne. Okulary powinny być w dobrym stanie. – Jeśli okulary przesyłają firmy optyczne, to bardzo prosimy o opisanie mocy szkieł. W Afryce jest problem z wodą, dlatego, jeśli ktoś ma możliwość wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni – mówi Ewa Kaczmarczyk.

Zbiórka piórników:

afryk

– Uczeń w Afryce posługuje się najczęściej ołówkiem. Zdarza się, że musi dzielić go jeszcze z rodzeństwem. Mam nadzieję, że dzięki akcji do dzieci w Afryce trafią nowe ołówki, gumki, długopisy oraz kolorowe kredki, które dotychczas były dla nich obiektem marzeń – mówi Ewa Kaczmarczyk.

Okulary oraz piórniki (lub pojedyncze artykuły papiernicze) zbierane są przy ulicy Wyszyńskiego 27 w Radomsku. Można je przynosić we wtorki, środy i czwartki w godz. 9.00 – 12.00. Akcja potrwa do końca października.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD