Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAKULTURAZ ŻYCIA SZKOŁY

UROCZYSTY JUBILEUSZ 80-LECIA PSP 7 [FOTO]

W Publicznej Szkole Podstawowej trwa uroczysty jubileusz 80-lecia szkoły. Szkoła na Kowalowcu, jest jedną z najstarszych szkół w mieście.

Podczas dzisiejszych uroczystości nie zabrakło uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów, byłych dyrektorów i budowniczych szkoły. Historia szkoły sięga do 1938r. To wtedy powstał budynek szkoły. Oficjalne otwarcie ówczesnej Dwuklasowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 5 odbyło się 10 stycznia 1939r. W latach 1944-1945 szkoła otrzymała numer 6. Uczęszczały do niej dzieci z całego miasta.
W 1969r. placówka otrzymała imię wielkiego Polaka. Jej pełna nazwa brzmiała Szkoła Podstawowa nr 7 im. Romualda Traugutta. 2 września 1985r. uczniowie wprowadzili się do nowego obiektu szkolnego – segmentu znajdującego się przy obecnej ul. Ks. Kościowa. 1 września 1994r. oddano do użytku najnowszą salę gimnastyczną w mieście. W 2008r. uroczyście obchodzono 70-lecie szkoły. W 2019r przy szkole powstał „Ogród Siedmiu Zmysłów” ogród edukacyjno – rekreacyjny.
Dziś szkoła świętuje 80-lecie. Z tej okazji pracownicy szkoły przygotowali prezentację multimedialną podczas, której przedstawili bogatą historię szkoły. Nie zabrakło wspomnień, życzeń prezentów i oczywiście tortu. Na zakończenie  uzdolnieni uczniowie przygotowali przedstawienie i koncert.

 

Czytaj też:https://pulsradomska.pl/wosp-w-elektryku-trwaja-licytacje/

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK