Luxbud

URODZINOWY TURNIEJ RAP [FOTO]

Polonaisse

Na stadionie miejskim przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku odbył się Turniej Piłki Nożnej ESBANK CUP, organizowany przez Radomszczańską Akademię Piłkarską. W imprezie wzięły udział drużyny z rocznika 2010 z Polski, Czech i Łotwy.

Każdy zespół rozegrał 7 meczów w rozgrywkach grupowych oraz 4 mecze w fazie finałowej – łącznie w całym turnieju każdy zespół rozegrał 11 meczów.

Graczy podzielono na dwie grupy. W pierwszej grały zespoły AFA Olaine (Łotwa), Legia Soccer School Warszawa, Ruch Chorzów, Lechia Tomaszów, Raków Częstochowa, APN Piotrków Trybunalski, RAP I Radomsko i UKS Gmina Rozprza. W drugiej rywalizowali piłkarze: Banika Ostrawa (Czechy), Śląska Wrocław, Sandecji Nowy Sącz, Polonii Bydgoszcz, ŁKS Łódź, RAP II Radomsko, Orlika Blachownia oraz Skry Częstochowa.

Najlepsi awansowali do „Ligi Mistrzów”, przegrani zagrali w „Lidze Europy”. Najlepszą drużyną w “Lidze Mistrzów” okazała się Legia Soccer School Warszawa. Drugie miejsce zdobył Śląsk Wrocław, a trzecie Raków Częstochowa. W “Lidze Europy” na pierwszym miejscu uplasowała się Skra Częstochowa, drugie zdobył Orlik Blachownia, a trzecie Sandecja Nowy Sącz.

Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Najlepsze zespoły otrzymały także puchary.

Turniej zorganizowany został z okazji 8 urodzin RAP. Wpisał się też w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnicy obejrzeli krótki film o historii Polski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD