Select

UROLOG Z ZARZUTEM GWAŁTU. JEST WNIOSEK O ARESZT

Polonaisse

Dariusz H. – lekarz urolog, który przyjmował w przychodni Szpitala Powiatowego w Radomsku usłyszał zarzut zgwałcenia pacjentki. Prokuratura Rejonowa w Radomsku wystosowała do sądu wniosek o zastosowania wobec Dariusza H. środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Lekarz nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Zgromadzony przez radomszczańską policję i prokuraturę materiał dowodowy pozwolił na postawienie Dariuszowi H. zarzutu popełnienia przestępstwa z artykułu 197 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego.

– Zarzut dotyczy innej czynności seksualnej oraz zgwałcenia podczas wizyty pokrzywdzonej w gabinecie lekarskim. Podejrzany Dariusz H. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, wyjaśniając, że jako lekarz przeprowadził jedynie określone badania specjalistyczne pokrzywdzonej. Zdaniem radomszczańskiej prokuratury zachodzi przesłanka określona w artykule 249 par. 1 KPK, to znaczy – zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił przestępstwo. Ponieważ dodatkowo występują jeszcze przesłanki zawarte w artykule 258 KPK, zwłaszcza, że podejrzanemu grozi surowa kara, Prokuratura Rejonowa w Radomsku wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Dariusza H. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – wyjaśnia Prokurator Rejonowy w Radomsku Cezary Zawadzki.

Przypomnijmy. Wczoraj policja zatrzymała 59-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który przyjmował w przychodni radomszczańskiego szpitala. Do zatrzymania doszło po doniesieniu złożonym przez 22-letnią pacjentkę Dariusza H. Kobieta zeznała, że podczas wizyty kontrolnej w przychodni lekarz dopuścił się wobec niej gwałtu.

Dariuszowi H. grozi do 12 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD