URZĄD PRACY SZKOLI PRZYSZŁYCH KIEROWCÓW

Reklama

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych pracodawców i przedsiębiorców dotyczących deficytu pracowników w zawodzie kierowca samochodu ciężarowego po raz trzeci realizuje program „Zostań kierowcą”.

Celem przedsięwzięcia jest uzyskanie przez uczestników szkolenia uprawnień w ramach prawa jazdy kat. C, C+E oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej do prawa jazdy kat. C, C+E. Szkolenia kończą się egzaminem zewnętrznym przed komisja powołaną przez Wojewodę oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku zebrał 20 osobową grupę osób bezrobotnych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy 10-osobowe. Pierwsza grupa licząca 10 osób rozpoczęła szkolenie od 22.05.2018r. i zakończy w dniu 20.07.2018r., natomiast druga – również licząca 10 osób będzie odbywała szkolenie w terminie od 2.07.2018r. do 27.08.2018r. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika szkolenia wynosi 215 godzin zegarowych, w tym 150 godzin z teorii i 65 godzin z praktyki.

– Dzięki kompleksowym działaniom Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku w zakresie organizacji szkolenia pracodawcy pozyskają 20 wykwalifikowanych pracowników, a co za tym idzie przyczyni się to do zmniejszenia deficytu występującego w zawodzie kierowca samochodu ciężarowego – mówi dyrektor PUP w Radomsku Łukasz Więcek.

(info: PUP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD