Z KAZACHSTANU DO RADOMSKA

Reklama

Halina Wierzbicka, mieszkanka republiki Kazachstanu zwróciła się z prośbą do prezydenta Radomska o pomoc w osiedleniu w naszym mieście w ramach procedury repatriacyjnej. Gospodarz miasta, jak i radni, do których należy ostanie słowo w tej sprawie, są na „tak”. Jest to równoznaczne z tym, że niedługo pani Halina zamieszka w naszym mieście.

Rodzina pani Haliny w Radomsku mieszka od ponad 20 lat.  Dlatego dla pani Haliny dołączenie do niej jest tak ważne. – Zgodnie z ustawą o repatriacji, osoba, która występuje do konsula Rzeczpospolitej Polskiej jest zobowiązana przedstawić również dowód na to, iż posiada na terenie Polski warunki do osiedlenia się. Warunki te to przede wszystkim posiadanie mieszkania na czas nieokreślony, które musi być udokumentowane umową najmu na czas nieokreślony, jak również możliwość sfinansowania pobytu – wyjaśnia naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM w Radomsku, Aleksandra Nowak.

Aby ułatwić pani Halinie możliwość osiedlenia się w naszym mieście, radni podjęli uchwałę, w myśl której Miasto Radomsko przydzieli jej mieszkanie z zasobów komunalnych. – Mieszkanie zostało już wskazane. Ponadto pani Halinie udzielona zostanie pomoc finansowa i organizacyjna – zauważa naczelnik Nowak.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD