Urządzenie do kompleksowej rehabilitacji Neuroforma w radomszczańskim szpitalu

Reklama

W szpitalnym Zakładzie Rehabilitacji w Radomsku pojawiło się nowe urządzenie służące do kompleksowej rehabilitacji pacjentów.


Ten unikalny system służy do rehabilitacji w warunkach wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego biofeedback. Urządzenie jest niezwykle przydatne do rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi. W szczególności wspiera rehabilitację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i po przebytym udarze.

Pacjent dzięki urządzeniu wykonuje zadania w atrakcyjnym wirtualnym środowisku, co zwiększa jego zaangażowanie i motywację oraz poprawia nastawienie do ćwiczenia i zadowolenie z usług rehabilitacyjnych. Dzięki temu możliwa jest szybka poprawa sprawności funkcji poznawczych i ruchowych.

Innowacyjny system Neuroforma jest narzędziem do treningu funkcjonalnego wyposażone w wygodne, mobilne stanowisko składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego w technologii 3D.

Pacjent kieruje obiektami na ekranie za pomocą ruchów ciała, dzięki czemu nieustannie poprawia sprawność fizyczną. Jednocześnie stawiany jest przed zadaniami umysłowymi o różnym stopniu złożoności. Włączenie elementów poznawczych do zadań ruchowych przynosi korzyści w pracy ze wszystkimi pacjentami, w szczególności w rehabilitacji neurologicznej – informują przedstawiciele szpitala.

Wykorzystując technologię wirtualnej rzeczywistości pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną (biofeedback). Po każdym ćwiczeniu może obejrzeć proste statystyki, które dostępne są także w formie długookresowych raportów z zaznaczeniem postępów w poszczególnych zadaniach.

Kwota zakupu urządzenia to 65 937,50 zł i została sfinansowana w ramach środków pozyskanych na przeciwdziałanie pandemii COVID-19.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD