Uwaga kierowcy! Utrudnienia na DK1

Reklama

W związku z szybkim tempem prac związanym z budową autostrady A1 na odcinku “A” (węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe) dzisiaj, a także w ciągu dwóch kolejnych nocy należy spodziewać się kilku lub kilkunastominutowych zatrzymań ruchu.

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dzisiaj między godzinami 7.00 a 19.00 przygotowywane będzie oznakowanie przejazdu tymczasowego przez budowę dla dużych maszyn rolniczych w sąsiedztwie drogi gminnej Papieże – Karlin. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, przerwy w ruchu (kilka) nie powinny trwać dłużej  niż 10 -15 min.

To tymczasowe rozwiązanie przeznaczone jest dla największych maszyn rolniczych, które nie mieszczą się w sąsiednim przejeździe pod budowaną trasą (droga: Kamocin – Brzoza) i będzie funkcjonowało tylko w sezonie prac polowych. W wyznaczonym miejscu pojawią się przy drodze szlabany i kiedy do przejazdu zbliży się maszyna rolnicza, przeszkoleni pracownicy wykonawcy wstrzymają ruch na autostradzie i przepuszczą ją na drugą stronę.

W ciągu kolejnych dwóch nocy (licząc od uruchomienia tego przejazdu), czyli z 20. na 21. i z 21. na 22. maja: prowadzone będą prace przy ustawianiu szalunku kładki dla pieszych przy węźle Piotrków Trybunalski Południe. Przerwy w ruchu powinny być w tym przypadku nie dłuższe niż 10 minut. Każdej nocy takich zatrzymań może być maksymalnie 10. Początek godzina 19.00, zakończenie godzina 6.00. Prace prowadzone będą w czasie najmniej uciążliwym dla kierowców, jednak, mimo to,  GDDKiA apeluje o zachowanie jak największej ostrożności i uzbrojenie się w cierpliwość.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD