Uwaga kierowcy! W środę zaczyna się remont DK 91

Reklama

Od środy, 15 kwietnia, rusza remont drogi DK 91 między Niechcicami i Kamieńskiem. W ramach prac zostanie wyremontowany i wzmocniony odcinek drogi o długości 8,5 km.

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zakres robót obejmuje usunięcie trzech warstw konstrukcyjnych (podbudowy bitumicznej, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej) o łącznej grubości 20 cm i ułożenie nowych, dodatkowo wzmocnionych specjalistyczną siatką stalową. Ponadto naprawione i wyrównane zostaną pobocza. Radykalnie poprawi to komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i okolicznych mieszkańców na tym bardzo wyeksploatowanym odcinku trasy.

Podczas remontu prace będą prowadzone tzw. połówkami, czyli remontowany będzie jeden pas jezdni, a po drugim ruch będzie odbywał się wahadłowo, kierowany ręcznie bądź za pomocą świateł. Jednorazowo pracami objęte będą odcinki o długości do kilometra. W związku z tym, że przebudowa dotyczy aż 8,5 kilometra drogi, na remontowanym odcinku, zależenie od etapu prowadzonych prac, należy spodziewać się od dwóch do pięciu wahadeł.

W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Dla samochodów do 3,5 tony sugerowany jest objazd trasą: Kamieńsk – Gorzkowice – Niechcice

Roboty mają trwać do końca czerwca. – Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się od oznakowania i uzbrojenie się w cierpliwość – dodaje przedstawiciel GDDKiA, Maciej Zalewski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD