W długi majowy weekend na drogach więcej policyjnych patroli

Reklama

Długi majowy weekend to czas wypoczynku, podczas którego wiele osób wybierze się w bliższą, bądź dalszą podróż, by spotkać się z bliskimi. Dlatego w tych dniach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli.


W tym roku policyjne działania „Majówka 2023 ” rozpoczną się w piątek 28 kwietnia i potrwają do czwartku 4 maja. Łódzcy policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna.

W tych dniach na drogach naszego garnizonu policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na głównych ciągach komunikacyjnych oraz obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości również z wizualizacją – mówi mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Funkcjonariusze przypominają, że nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie przed i na przejściu dla pieszych. Również do zdarzeń drogowych mogą przyczynić się piesi uczestnicy ruchu np. poprzez wtargnięcie na jezdnię przed jadący pojazd czy nagminne jej przekraczanie w miejscach niedozwolonych.

Wyruszając w drogę oprócz standardowego wyposażenia, zabierzmy rozsądek. To gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu!

  • Wyjedźmy wcześniej w drogę – wypoczęci i trzeźwi,
  • Zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
  • Odpoczywajmy w drodze robiąc częste przerwy,
  • Zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,
  • Stosujmy się do poleceń policjantów, przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
  • Uważajmy na pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Jednocześnie obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 30 kwietnia (niedziela) od godz. 18:00 do 22:00
  • 1 maja (poniedziałek) od godz. 8:00 do 22:00
  • 2 maja (wtorek) od godz. 18:00 do 22:00
  • 3 maja (środa) od godz. 8:00 do 22:00

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach, w których króluje bezustanny pośpiech oraz nadmiar obowiązków zwolnijmy, abyśmy mogli dotrzeć do celu cali i zdrowi.


Czytaj też: Kobieta chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją radomszczańscy policjanci

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD