W Elektryku tworzą przyjazną przestrzeń do edukacji [FOTO]

Reklama

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku dołączył do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” (SOC) wspierającego szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej.


Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to innowacyjny projekt edukacyjny Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, Na stronie organizacji czytamy: „Uczymy odpowiedzialnego korzystania z internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, pamiętając, że kluczowe dla dobrostanu jednostki są relacje międzyludzkie”. I oto chodzi w projekcie – o postawienie na wzajemne relacje i przede wszystkim na człowieka, z dala od urządzeń elektronicznych.

W związku z tym w szkole prowadzone są wieloaspektowe działania skierowane do całej społeczności ZSE-E. Obecnie tworzona jest „Przyjazna Przestrzeń dla Edukacji”.

„Przyjazna Przestrzeń dla Edukacji” ma wpłynąć na lepsze samopoczucie uczniów w szkole. Tworzymy dla nich 10 kącików, w tym Przestrzeń Technologii. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to ta, która nie zakazuje korzystania z telefonu komórkowego, tabletu i innych cyfrowych urządzeń, ale tworzy odrębną przestrzeń do tego rodzaju aktywności – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu.

Cały czas staramy się, by uczeń w przestrzeni szkolnej odnalazł coś dla siebie: miejsce na posiłek, na naukę, relaks, rozrywkę czy takie, w którym podładuje sobie telefon. Wiadomo, że dobre samopoczucie to połowa sukcesu, wpływa na kreatywność, łatwość przyswajania wiedzy i samoakceptację – dodaje Adam Jałkiewicz, dyrektor ZSE-E.

W Elektryku przeprowadzono już wiele działań z tym związanych. Dane do prawidłowej diagnozy i profilaktyki szkoła uzyskała dzięki udziałowi w badaniach takich jak np.: „Młodzi Cyfrowi”, „Granie na Ekranie”, „Ocena jakości relacji szkolnych”.

W ramach udziału w projekcie SOC szkoła podjęła działania reintegrujące młodzież po pandemii. Zorganizowaliśmy „ Tydzień Dbania o Relacje”, czyli m.in.: Dzień Przebierańca, Dzień Powrotu do Przeszłości, Dzień Wiedźmina, Dzień Muzyki Filmowej. W grudniu przed Bożym Narodzeniem zorganizowaliśmy akcję „Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”, która polegała na wypisaniu kartek świątecznych do osób samotnych, chorych. Poza tym dzięki ekspertom z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, otrzymaliśmy dostęp do kompleksowego pakietu działań pod hasłem „Dobrze, że jesteś” dotyczących tego, jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę – dodaje Kurzelewska.

Projekt SOC skierowany jest również do nauczycieli i rodziców, dla których przygotowano 15 webinarów tematycznych o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią.Czytaj też: Ósmoklasisto, sprawdź informator z ofertą edukacyjną radomszczańskich szkół średnich

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD