W LISTOPADZIE PIERWSZE BOISKO KRZYNÓWKA [WIZUALIZACJA]

Reklama

Dzięki Jackowi Krzynówkowi poszerzy się baza sportowa w Radomsku. Podczas dzisiejszej sesji radni zgodzili się na wydzierżawienie przez niego na okres 10 lat terenów przy ulicy Kilińskiego. Mają tam powstać dwa boiska: naturalne do treningów oraz sztuczne – zadaszone „balonem”.

– Priorytetem jest dla mnie wybudowanie boiska sztucznego. Chciałbym, aby powstało ono do końca listopada tego roku – podkreśla Jacek Krzynówek. – Równolegle będą też prowadzone prace mające na celu powstanie naturalnego boiska, które będzie służyło wyłącznie do treningów – dodaje.

Inicjatywa Krzynówka podoba się radnym. – Jeśli ktoś chce na tych terenach zainwestować, to bardzo dobrze – stwierdził przewodniczący rady miejskiej, Łukasz Więcek.

Pozytywne podejście radnych do inicjatywy byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej nie jest równoznaczne z tym, że radni nie mieli pytań. Interesowało ich m.in. co stanie się z terenami, kiedy minie okres ich dzierżawy. – Nie ukrywam, jeżeli będzie taka możliwość, będę po 10 latach chciał je kupić od miasta – przyznaje Krzynówek.

Z boisk „Krzynówka” będą mogli korzystać uczniowie radomszczańskich podstawówek (12 godzin tygodniowo) oraz działające na terenie miasta piłkarskie kluby sportowe. – Jestem otwarty na współpracę. O szczegółach będziemy rozmawiać już indywidualnie – przyznaje J. Krzynówek.

Koszt całej inwestycji to około 3,5 mln złotych.

POBIERZ: WIZUALIZACJA BOISK

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD