RADOMSZCZANIE 60+ NIE BĘDĄ JEŹDZIĆ ZA DARMO

Reklama

Radni miejscy nie wyrazili zgodny na bezpłatną komunikację miejską dla osób, które ukończyły 60 rok życia. O darmowe „czerwone” dla seniorów zabiegała Fundacja „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego”.

W uzasadnieniu do podjętej podczas dzisiejszej sesji uchwały czytamy: „Na terenie Miasta Radomska obowiązuje w tej chwili obszerny katalog ulg w przejazdach autobusami komunikacji miejskiej. Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz dążąc m.in. do zwiększenia ilości pasażerów miejskiego operatora publicznego transportu zbiorowego, Miasto Radomsko wprowadziło od 1 stycznia 2018 roku. bezpłatne przejazdy komunikacją miejskich dla wszystkich zamieszkałych na terenie Miasta Radomska dzieci od urodzenia do rozpoczęcia obowiązku nauki szkolnej oraz wszystkich zamieszkałych na terenie Miasta Radomska uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i specjalnych, aż do momentu zakończenia przez nich nauki. Funkcjonuje już też ulga dla starszych mieszkańców Miasta Radomska w postaci bezpłatnych przejazdów dla osób w wieku 70+.  Wprowadzenie ulg w biletach, czy też całkowicie bezpłatnych przejazdów powoduje obniżenie przychodów ze sprzedaży biletów komunikacji oraz wzrost rekompensaty wypłacanej przez Miasto przewoźnikowi”.

Innymi słowy zwyciężył rachunek ekonomiczny. – Jeżeli wprowadzone zostałyby bezpłatne przejazdy dla kolejnej grupy radomszczan, wówczas musielibyśmy dokładać do biletów od 600 do 800 tys. złotych. Póki co miasta na to nie stać – zauważa wiceprezydent Jacek Belka.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD