W Muzeum poznali świat pszczół [ZDJĘCIA]

Reklama

 Muzeum Regionalne w Radomsku realizuje ramach projekt edukacyjno – rekreacyjny „Kochajmy pszczoły – czyli o zdrowiu i urodzie z naturalnej pszczelej apteki” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska.Edycja 2023”.


Na początku uczestnicy spotkali się z Izabelą Randak edukatorem leśnym i dowiedzieli się wielu cennych informacji o warunkach życia pszczół miodnych i dzikich, a w drugiej części warsztatów pod kierunkiem artysty plastyka Igi Borowieckiej – Grzywacz wykonywali bransoletki z motywem pszczół.

Podczas drugiego dnia warsztatów dzieci i młodzież spotkali się z właścicielami Pasieki Rodzinnej z Kletni aby wysłuchać prelekcji o historii bartnictwa i pszczelarstwa, gatunkach pszczół, obejrzeć narzędzia pszczelarskie, poznać życie w pasiece i zasady jej tworzenia oraz degustować miód. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki w postaci słoiczków miodu.

Uczestnicy warsztatów gościli również w „Kuchni Kubusia Puchatka” . Na spotkaniu z Emilem Maciągiem, właścicielem „Pasieki Bzycząca Pszczółka” wysłuchali pogadanki o pszczelarstwie i o życiu pszczół, uczyli się rozpoznawania różnych gatunków miodu i poznali ich właściwości lecznicze a podczas zdobywania wiedzy degustowali pyszny miód.

Na zakończenie warsztatów pod kierunkiem artysty plastyka Igi Borowieckiej – Grzywacz dzieci tworzyły kolorowe papierowe pszczoły i wyklejali lecący „Rój pszczeli” oraz ozdabiali kubeczki w motywy misiów i pszczół.

Finał projektu zaplanowano na niedzielę, 13 sierpnia. O godz. 15.00 rozpocznie się piknik rekreacyjno-edukacyjny. W programie m.in. koncert kapeli „Dobrzeliniacy” i Stowarzyszenia Kobiet Kietlina, prezentacja KGW „Ładziczanki” oraz warsztaty robienia świec z wosku pszczelego.


 


Czytaj też: Wielki Dzień Pszczół. Dlaczego zapylacze są tak cenne dla środowiska?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD