Długi weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Reklama

Od piątku 11 sierpnia do wtorku 15 sierpnia 2023 roku, policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2023”. Funkcjonariusze ruchu drogowego nie tylko na terenie całego województwa, ale i kraju rozpoczną go działaniami pn.”Prędkość”. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli.


Najbliższy weekend będzie dla funkcjonariuszy czasem wzmożonej służby. Należy spodziewać się zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas piątkowych działań „Prędkość” mundurowi głównie reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza, że inne zachowania niezgodne z prawem będą niezauważalne.

Policjanci biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2023”, będą pełnić służbę nieprzerwalnie do wtorku 15 sierpnia br. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

Mundurowi będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach oraz zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

 11 sierpnia obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00, 12 sierpnia od 8:00 do 14:00,  13 sierpnia od 8:00 do 22:00, 14 sierpnia od 18:00 do 22:00 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00.

Korzystając z kilku dni wolnych  wielu z nas zdecyduje się na krótką bądź dłuższą podróż. Planując taką podróż kierujmy się zasadę „wolniej oznacza bezpieczniej”. Pamiętajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze.  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów mówi asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.


Czytaj też: Pożar garażu w gminie Przedbórz. Straty oszacowano na 80 tys. zł

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD