MEBIN

W niedzielę (Z)BIEGOWISKO 2021 czyli dyszka i półmaraton z plusikiem

Już w najbliższą niedzielę w okolicy Radomska odbędzie się (Z)BIEGOWISKO 2021 czyli dyszka i półmaraton z plusikiem – bieg organizowany przez Stowarzyszenie Rozbiegajmy Radomsko.

Start i meta wydarzenia ulokowana jest w Orzechowie obok kapliczki św. Jana, a trasa będzie wiodła głównie leśnymi ścieżkami.

Biegacze i fani Nordic Walking startują na 3 dystansach:
BIEG GŁÓWNY –  DO WYBORU:
– 10 km z plusikiem
– Półmaraton z plusikiem (bieg – dwie pętle 10-tki)
NORDIC WALKING
– Marsz na dystansie 11,5 km


Na liście zapisanych jest ponad 100 zawodników z Radomska, Kamieńska, Kleszczowa, Bełchatowa czy Częstochowy. Wśród uczestników są m.in. Zbigniew Kalinowski – Mistrz Polski Masters Olsztyn w kat 35-40 na 3000m – przeszkody, srebrny medalista Mistrzostw Polski Olsztyn 2021 na 5000m, Ewa Brych-Pająk – Mistrzyni Polski Masters Olsztyn 2021 na dystansie 5 000m oraz brązowa medalistka na dystansie 1500m czy Krzysztof Marczak – mistrz Europy w półmaratonie 2021 w Kolbuszowej, brązowy medalista Mistrzostw Polski w maratonie 2021 w Białym Borze w swojej kategorii wiekowej w Nordic Walking.


Na trasie biegu na zawodników czeka kilka niespodzianek, a na mecie – poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu sponsorów. Dla kibiców organizatorzy przygotują strefę kibica, w której najmłodsi będą mogli skorzystać bezpłatnie z dmuchańców, a starsi zjeść kiełbaskę czy napić się soku.

Podczas imprezy będzie prowadzona także zbiórka na rzecz Mateusza Czapli.

Czytaj też: Z Radomska wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW