Select

W Radomsku powstało nowe stowarzyszenie

Polonaisse

W Radomsku powstało nowe stowarzyszenie Perspektywy. Jak tłumaczą jego założyciele, ich celem jest pobudzać lokalną społeczność do działania w szerokim znaczeniu tego słowa. Ambasadorem obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej 2.0 został radomszczanin Tomasz Idziak.

Chcemy pokazać, że się da. Chcemy zarażać innych naszymi pomysłami i ideami. Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, zaczynamy od szkolenia. Naszym następnym pomysłem jest pomóc osobom starszym w przeszkoleniu z obsługi telefonów, komputera i internetu. Jesteśmy otwarci na każdą propozycję – mówi Artur Waloszczyk, prezes Perspektyw.

Projekt realizowany jest w 66 miastach na terenie całego kraju. W każdym mieście, odbywa się szkolenie na temat jak poprawnie pisać, zbierać podpisy i składać obywatelski projekt inicjatywy uchwałodawczej.

W czwartek 24 września w Starterze Radomsko odbędzie się szkolenie, na którym pokażemy jak zawiązywać komitet uchwałodawczy, jak pisać uchwałę obywatelską i jak poprawnie złożyć ją do rady miasta. Chcemy pobudzić lokalną społeczność do działania, aby obywatele czuli, że mogą coś zmienić w swoim otoczeniu. Nasze małe ojczyzny są budowane przez nas. Chcemy zaprezentować się mieszkańcom Radomska. Zapraszamy wszystkich, jesteśmy otwarci na każdą współpracę – mówi Tomasz Idziak.

 

Chcemy pokazać, że się da. Chcemy zarażać innych naszymi pomysłami i ideami – mówi Artur Waloszczyk, prezes Perspektyw.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD