W Radomsku przeprowadzono “Operację czysta rzeka Radomka”. Co zalegało w rzece? [FOTO i VIDEO]

Reklama

Posprzątać rzekę Radomkę na wiosnę – taki cel przyświecał Radomszczańskiemu Alarmowi Smogowemu. Co, oprócz sporej ilości śmieci wyłowiono jeszcze z wody?


Akcje sprzątania lasów oraz terenów zielonych są w naszym mieście bardzo popularne i rokrocznie w ich przebieg włącza się wielu mieszkańców. Akcja sprzątania rzeki Radomki na terenie miasta przeprowadzona została po raz pierwszy. Zbiórkę zorganizowano w parku Świętojańskim, skąd uczestnicy akcji wyruszyli wzdłuż rzeki, aż do Metalurgii, gdzie zakończono sprzątanie.

Ochotnicy uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki i foliowe worki, zbierali rozmaite śmieci, butelki, puszki po różnego rodzaju napojach wyskokowych, folie, reklamówki, ubrania, opony, a nawet … kosz na śmieci. Okazało się, że w rzece zalegał kosz wyrwany w całości należący do urzędu miasta.

Z przekazanej przez RAS informacji wynika, że z okolic Radomki zniknęło 360 kg odpadów.

Wydawałoby się, że nasza rzeczka jest niepozorna, a w niecałe 4 godziny zebraliśmy wspólnie ponad 40 worków oraz odpady wielkogabarytowe. W sumie wyszło aż 360 kg. To świetny wynik, ale wiemy też, że jest jeszcze dużo do zrobienia – mówi prezes RAS, Artur Szponder.

Każdy z nas w większym bądź mniejszym stopniu lubi spędzać czas na łonie natury. Dlatego nie jest dobrą informacją fakt, że takie akcje wciąż są po prostu potrzebne.

Jednak wszyscy, którym leży na sercu dobro naszego miasta oraz są miłośnikami przyrody organizatorzy, czyli Radomszczański Alarm Smogowy zapraszają na drugą odsłonę akcji, która odbędzie się 4 maja!

Dziękuję każdemu, kto zaangażował się w naszą akcję. Mamy nadzieję, że w maju będzie nas więcej. Pomyślcie ile wówczas dobrego możemy zrobić i pamiętajcie, że małe są przyczyny wielkich zmian – dodaje Artur Szponder.

Akcję wsparło Starostwo w Radomsku.
Czytaj też: Protest rolników. Policja wyznaczyła objazdy [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD