Magdalena Spólnicka

W radomszczańskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty

We wszystkich szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta w Radomsku, odbywają się wakacyjne remonty. Wszystko po to, aby dzieci w nowym roku szkolnym uczyły się i bawiły w bezpiecznych oraz komfortowych warunkach.


Co roku w wakacje we wszystkich naszych placówkach dokonywane są remonty, które mają poprawić bezpieczeństwo i estetykę budynków – mówi naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

W Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi właśnie zakończyło się malowanie korytarza i wymiana drzwi, trwa jeszcze remont łazienki. W innych placówkach przedszkolnych również trwa malowanie ścian, cyklinowanie podług czy naprawy zużytych lub zniszczonych elementów.

Wakacyjne remonty odbywają się także w szkołach. Malowane są ściany, wymieniane podłogi, remontowane są też dachy i elewacje.

W szkole podstawowej nr 10, która w ubiegłym roku przeszła termomodernizację, w tym roku remontowana jest podłoga w sali gimnastycznej, malowane są też ściany korytarzy. W PSP 7 trwa m.in. remont małej sali gimnastycznej i łazienki. Montowe jest także nowe oświetlenie na dużej hali. W PSP nr 1 wymienione zostało ogrodzenie.

W tym roku na remonty w szkołach i przedszkolach przeznaczono ponad 1 mln zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD