MEBIN

W radomszczańskim szpitalu będzie separator osocza

Jubiler Ako

Starania starosty Beaty Pokory o separator osocza krwi dla mieszkańców naszego powiatu przyniosły efekt.

Dziś do starostwa dotarła wiadomość z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, że jeden z trzech separatorów kupowanych dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi będzie pracował w punkcie pobrań usytuowanym w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Dzięki temu mieszkańcy naszego powiatu, którzy przebyli chorobę COVID – 19 i chcą oddać osocze, by ratować innych chorych, nie będą już musieli w tym celu jeździć aż do Łodzi.

Dostrzegając potrzebę rozszerzenia procedury poboru osocza w innych lokalizacjach na terenie województwa łódzkiego-w tym w Radomsku, podjąłem działania mające na celu udzielenie wsparcia finansowego bezpośrednio dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi na potrzeby zakupu trzech separatorów osocza przez tę jednostkę organizacyjną publicznej służby krwi. Jeden z tych separatorów będzie służył mieszkańcom powiatu radomszczańskiego – mówi wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

Szacunkowy koszt separatora to 72 000 zł. Zarząd Powiatu w oczekiwaniu na decyzję wojewody poczynił już kroki w celu zakupu aparatury z budżetu samorządu, jak się dziś okazało powiat nie będzie jednak musiał wydawać własnych pieniędzy na separator.

Starostwo otrzymało także zapewnienie od wicewojewody, że Powiat Radomszczański otrzyma dotację na zakup wideo-bronchoskopu dla Szpitala Powiatowego w Radomsku. Aparatura służyć będzie do diagnostyki osób chorych lub podejrzewanych o zachorowanie na COVID-19.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW