Polskie ePłatności

W środę debata otwierająca projekt Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu

Nexera

Fundacja WiseEuropa, inicjator projektu Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu (MALK) w Radomsku, wraz z Miastem, zapraszają szkoły: młodych ludzi oraz ich nauczycieli, do udziału w debacie prezentującej założenia #MALK.


Debata z udziałem m.in. Jarosława Ferenca, prezydenta Miasta Radomska czy Macieja Bukowskiego, prezesa Fundacji WiseEuropa, odbędzie się już 20 października, w środę, w godzinach od 9:00 do 10:30, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Spotkanie stworzy szansę rozmowy młodych ludzi z zaproszonymi ekspertami i władzami miasta na temat aktualnych wyzwań związanych z ochroną środowiska, a po jego zakończeniu będzie można zgłosić chęć dołączenia do projektu. Organizatorzy przypominają, że comiesięczne spotkania przewidziane w ramach Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu będą odbywać się w czasie trwania zajęć szkolnych.

Chcemy, aby to spotkanie skłoniło młodzież w Radomsku do refleksji nad zmianami klimatu i działaniami na rzecz jego ochrony oraz dało dodatkową możliwość dołączenia do projektu #MALK. Na pewno jest wiele osób, które chciałyby aktywnie działać w tym obszarze a nie zdecydowały się na to do tej pory. Wychodzimy naprzeciw młodzieży, która być może potrzebuje więcej informacji, zanim podejmie decyzję. Debata da im szansę poznania założeń Młodzieżowej Akademii Klimatu i zadania pytań, aby rozwiać ich wątpliwości – jeśli takie mają. Młodzi ludzie będą mogli zgłosić się do projektu bezpośrednio po zakończeniu debaty, jak również przez 2 kolejne dni, a więc do 22 października włącznie. Planujemy też dodatkowe spotkania w wybranych radomszczańskich szkołach – mówi Iwona Ciećwierz, ekspertka ds. współpracy z samorządami z Fundacji WiseEuropa.


Czytaj też: Uczniowie otrzymali stypendia prezydenta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD